DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.11.2018 14:20:38 

MoonCat

česká HCM a PKD databáze
 
Ve spolupráci se Zuzanou  Goišovou http://www.goisovka.cz vedeme databázi chovných koček a mazlíků s PP, testovaných na HCM a PKD. Oba dva NEJSME chovatelé a nemáme tedy žádné vazby na to, abychom uveřejňovali výsledky nepodložené či podle našich kamarádů a (ne)kamarádů chovatelů.
 
 
     Jedná se proto o nezávislou databázi, která není aktivitou chovatelů, ale zejména osob, kterým jde o co možná největší zamezení šíření těchto nemocí vinou nezodpovědných množitelů a chovatelů. Jedná se nám o vybudování sítě solidních chovatelů, kterým jde zejména o zdravý chov a tak vytvoříme postupně databázi pravidelně vyšetřovaných kočiček a kocourků z chovu, ale také kastrátů, i pozitivních jedinců, kteří nikdy do chovu nezasáhli a kočiček na HCM uhynulých. Do databáze přidáváme kočičky po zaslání průkazu původu a certifikátu odborného veterináře o genetickém vyšetření kočky (PKD) a sonografických, případně genetických vyšetření (HCM). Na certifikátech musí být vždy uvedena jasná identifikace zvířete - tedy číslo mikročipu. V případě, že někdo má průkaz původu kočky v databázi Pawpeds, stačí link na příslušný rodokmen a výsledek vyšetření. Certifikáty NEBUDOU zveřejňovány, pouze archivovány pro ověření pravdivosti tak, aby databáze nebyla zpochybňována, jako tomu bylo při minulých pokusech o vytvoření české databáze HCM a PKD. Se souhlasem zasilatele bude zveřejněn odkaz na průkaz původu vyšetřeného jedince, aby se daly snáze vysledovat linie, které HCM nesou.
 
 
Pokud chce někdo uveřejnit kočičku, která má onemocnění HCM, ale není čipována, může tak učinit pouze po předložení průkazu původu. Rodokmen HCM pozitivní kočičky je zveřejněn pouze na základě písemného souhlasu majitele kočky.  
 
     Databáze je rozdělena podle plemen. V databázi jsou uvedena jména koček, chovatelská stanice, narození, data a druhy testů a jméno veterinárního lékaře, který testy prováděl. Budeme ji spravovat společně a pravidelně aktualizovat, vzhledem ke společné správě tedy nebude hrozit zánik databáze v případě, žy jeden z nás s touto aktivitou skončí.  Kočky budou do databáze zařazeny po zaslání požadovaných dokumentů majitelem nebo chovatelem kočky. Zpracování veškerých údajů si vyžádá nějaký čas, proto prosíme o trpělivost.
O zveřejnění údajů v databázi je zasilatel obratem informován emailem a požádán o kontrolu zveřejněných údajů.
 
     Pokud zde najdete kočiček málo, je to tím, že do databáze budou zařazeny kočky chovatelů, kteří o to mají sami zájem. Ale vy budete mít jistotu, že jsou skutečně prověřené a jejich chovatelé dělají vše pro to, abyste od nich dostali zdravá koťátka. Doufáme, že časem se osvěta rozšíří a informace zde budou přibývat.
 
Certifikát vyšetření HCM ke stažení (či pro ilustraci, jak má vypadat): certifikát hcm.pdf
 
     Databáze je k dispozici na zdejších stránkách a na stránkách http://www.goisovka.cz/
 
 
Pokud máte zájem o přidání kočeny do ryze české databáze, zašlete požadované informace na e-mailovou adresu:   
 
hcmdatabaze@gmail.com
 
 
 
 
Uvedené informace též na www.goisovka.cz