DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.11.2018 14:20:38 

MoonCat

Smutně koukáme, chcete a můžete nám pomoci?

    

 

 

Jedno moudré přísloví praví, že "Nemusí pršet, stačí když kape". A takto je to i s pomocí, občasný deštík sice není k zahození a je jistě vítán, ale v tomto případě byť malá, ale trvalá pomoc zmůže opravdu hodně. Proto jsem se rozhodl zkusit propagovat tuto "trvalejší aktivitu pomoci", neboť mé stránky navštěvuje jistě spousta hodných lidí, kteří zde občas nejen pomoc hledají, ale jistě ji i sami mohou poskytnout. 

Každý, kdo někdy měl nějaké zvířátko, jistě ví, jak může být péče o něj nákladná. Ne jinak tomu je i v případě opuštěných kočiček, o které se stará spousta skvělých lidí. Většina takovýchto sdružení funguje pouze díky dárcům a tak jsou vděční za jakoukoliv pomoc. Pokud člověk pošle například tisícikorunu, je již možné koupit velký ranec granulí, nebo zajistit kočeně menší veterinární péči. Poněvadž však většina kočiček je odchycena přímo z ulice a nejednou jsou do depozita přinesena nálezcem v opravdu velmi zbědovaném stavu, bývá veterinární péče opravdu nákladná a zde nikdo, krom lidí se srdcem na správném místě, nepomůže. Přitom stačí například pouhých dvacet lidí, kteří pošlou měsíčně padesátikorunu, a kočeny mají jistotu, že ten velký ranec granulí, nebo pomoc veterináře, přijde pravidelně každý měsíc.

Zapojte se prosím tedy do této aktivity a posílejte, byť malou částku, ale pravidelně. Vždyť stačí tak málo, jeden trvalý příkaz do banky a onu chybějící dvaceti či padesátikorunu, v konečném důsledku většina z nás ani nepozná, ovšem z té spousty kapiček, může být veliká řeka pomoci.

 

Vzhledem k tomu, že jsem z Českých Budějovic, uvádím zde číslo účtu na OS Kočky České Budějovice, ale každý si jistě najde ten svůj správný útulek, či depozitum, kterému by chtěl pomoci. 

Jakoukoliv částku můžete poslat na účet občanského sdružení

5121421306/4000

Zřiďte si prosím na jakoukoliv, byť nepatrnou finanční částku trvalý příkaz, do zprávy pro příjemce zadejte heslo TRVALÁ POMOC (například: Pepa Novák - TRVALÁ POMOC), aby kočeny věděly, že se mohou těšit každý měsíc a pomáhejte stále.

 

 

Pár slov o OS Kočky České Budějovice

 

"Koncem roku 2008 začal v Českých Budějovicích vznikat okruh dobrovolnic a dobrovolníků pečujících o opuštěné kočky. Spřátelili se spolu a jejich společným cílem je pomáhat kočkám bez domova právě zde, na jihu Čech, kde je značná nouze o útulky, depozita a sdružení, která by poskytovala bezprizorním kočkám péči. Jedná se především o oblast Českých Budějovic a okolí.

Vznik této skupiny iniciovala Veronika Tlášková, kolem které se dobrovolnice a dobrovolníci seskupili a začali být aktivní. Společnými silami a v rámci našich možností jsme dali zatím dohromady několik domácích depozit s omezenou kapacitou a koncem listopadu 2009 jsme se oficiálně stali občanským sdružením.
Město České Budějovice má pouze psí útulek a o opuštěné kočky se stará pouze v rámci kastračního programu, nikoli poskytnutím dočasného umístění a následným nabídnutím k adopci.
Kočičky jsou umístěny v domácích depozitech, kde se je snažíme socializovat, je jim poskytnuta veterinární péče a následně se jim hledá nový domov – jsou nabídnuty k adopci. 
Tady na jihu Čech jsme jedni z mála, proto uvítáme každého, komu osud koček není lhostejný a přidá se k nám. 
Kočky, které se k nám dostávají, jsou většinou bezprizorní, zatoulané, vyhozené nebo zraněné. Případně také od rodin, kde se objevila alergie, nebo od lidí, kteří se dostali do jiné tíživé situace.
Apelujeme na všechny slušné lidi, aby nebyli lhostejní k osudu těchto krásných, mnohdy „neviditelných“ tvorů, které jsme si k sobě, stejně jako psy, kdysi dávno připoutali. Nepřivírejte oči a neodvracejte tvář s tím, že se vás tento problém netýká a vyřeší ho někdo za vás. Pamatujte, člověk je do smrti zodpovědný za to, co si k sobě připoutal. 
Pomozte nám dát kočkám šanci prožít krásný život ve šťastném domově s milujícími páníčky." *

 

* OS Kočky České Budějovice