DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.11.2018 14:20:38 

MoonCat

iHerb další zelené potraviny a ječmen

iHerb další zelené potraviny a ječmen

Samozřejmě že se jedná o výrobky, které neobsahují barviva, plniva, konzervanty            a podobné fujtajblíky.

 

Proč baštit zelené potraviny?

Zelené potraviny, tedy mladý ječmen, pšenice, chlorella a podobně, případně doplněné o různé zeleninové šťávy, jsou zásadité a napomáhají tak vyrovnávat překyselení organismu, které způsobuje mnoho zdravotních potíží a bývá hlavní příčinou různých onemocnění. Navíc se jedná se o vysoce komplexní potraviny, které obsahují v ideálním poměru takřka všechny živiny (enzymy, vitamíny, minerály...), nutné ke správné funkci našeho těla. Optimalizují tělesné funkce, takže jejich účinek na organismus směřuje především k harmonizaci činnosti všech orgánů a systémů a k úpravě jejich funkcí k normálu. Pomáhají, když naše stravování není ideální. Slouží jako významný zdroj vitamínů a minerálních látek. Jsou zdrojem vlákniny potřebné pro dobrou funkci trávicího systému. Obsahují vysoký podíl enzymů, které mají vliv na dobrou funkci metabolismu a posilují imunitní reakce organismu.

Významnou složkou zelených potravin je chlorofyl, který je obsažen v každé zelené rostlině, tento má mimo jiné značný detoxikační efekt a významně napomáhá při zánětlivých onemocněních a jehož působení je antiseptické a bakteriostatické.

Zelené potraviny samozřejmě NEOBSAHUJÍ lepek.

Z těchto hledisek tedy zelené potraviny nejsou klasickými léky, protože proti ničemu nebojují, ale vytváří podmínky aby si tělo pomohlo samo.

Uvádí se, že jedna lžička zelených potravin (sušené šťávy ječmene, pšenice, kamutu a podobně), je ekvivalentem množství celé hlávky brokolice nebo salátu, či jiné zeleniny, samozřejmě čerstvé a ekologicky pěstované. A ukažte mi někoho, kdo v dnešní uspěchané době pochroupe denně tolik zeleniny. Cesta nápoje plného zelené energie, který si dáme každý den, je přesně tím, co v naší stravě, plné chemie, chybí.

Druhy mladého ječmene (pšenice):

  • sušená tráva - mladé výhonky se velmi šetrným způsobem usuší a namelou na jemný prášek - zůstavají zachovány všechny důležité látky včetně vlákniny
     
  • sušená šťáva - mladé výhonky se vylisují na šťávu a tato šťáva se poté usuší speciální technologií za nízkých teplot na jemný prášek. Zde pak nastává další dělení a to na 100% sušenou šťávu a dále sušenou šťávu jež je stabilizována přírodním maltodextrinem (patentovaná receptura dle Dr. Hagiwary), sušená šťáva je v popisu  většinou označována jako "Juice"

Nutno podotknout, že názory a studie na to co je lepší se značně rozcházejí, takže nechávám na uživatelích a jejich úsudku, zkušenostech a pocitech, aby baštili to, co jim vyhovuje a co preferují.

 

 

Barley Grass Juice od firmy Now Foods

Jedná se o 100% sušenou šťávu z mladého ječmene, bez jakýchkoliv příměsí, cena je takřka totožná jako u ječmene Just Barley firmy Pure Planet (v Česku dovozce GW), avšak balení obsahuje 113g sušené šťávy (oproti 80g Just Barley), takže je o více jak 1/3 větší. Technologie výroby je stejná, výrobek má samozřejmě všechny certifikáty, tedy ORGANIC, NON GMO a podobně. 

Moje subjektivní recenze: Těžší prášek než ječmen Pure Planet, takže ač na váhu je ječmene víc a balení je stejně veliké, objemově je prášku daleko méně, určitě tak o 1/3. Je sytější a zelenější barvy, dle mého dojmu je ječmen od Pure Planet chutnější a takový "trávovější". Mám-li volit mezi těmito dvěma ječmeny, zůstanu u Pure Planet.

 

 

 

Zelené potraviny a mladý ječmen od firmy Green Foods Corporation, jedná se o výrobky dle originální receptury Dr. Hagiwary (Patentovaná technologie která zajišťuje ochranu enzymů a nutričních složek v extraktu sušené ječmenné šťávy před nežádoucími chemickými reakcemi, zejména oxidací, přidáním přírodního maltodextrinu a hnědé rýže. Maltodextrin dokáže obalit molekuly jednotlivých živin, a tak již na molekulární úrovni chrání jejich živost a účinnost. Obě přidané složky navíc zvyšují vstřebatelnost obsažených živin a umožňují lepší stravitelnost produktu zvláště u lidí s problematičtějším zažíváním).

Green Magma Barley Grass Juice Powder (mírně alkalický, svěží, enzymatický živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Základem je sušená šťáva z lístků mladého ječmene, maltodextrin a výtažky hnědé rýže).

Magma Plus (sušená šťáva z listů mladého ječmene, maltodextrin, 56 výtažků z ovoce, zeleniny a bylin, Chlorella, Spirulina, probiotika, výtažky z vybraných celostních potravin atd.)

312g zakoupíte již od 26,-USD

Příklad: Magma Plus v Česku cca 700,-Kč za 150g, Magma Plus na iHerb 26,-USD za 312g (ani ne polovic)

 

 

 Zelené potraviny od Garden of Life, jedná se převážně o směs mnoha přírodních ingrediencí jako jsou šťávy ječmene, kamutu, šťávy různé zeleniny, chlorellu, spirulinu, oproti jiným výrobkům navíc obohacených o probiotické kultury atd. Jde o jeden z nejkomplexnějších výrobků zelených potravin.  

Velké balení Perfect Food Super Green Formula 600g koupíte za necelých 50,-USD, menší 300g za cca 29,-USD, oproti Česku polovička.

Moje subjektivní recenze Perfect Food Super Green Formula 600g: Těžší prášek, nápoj tmavě zelené barvy, hutnější konzistence, výhodou je že se jedná o vše v jednom, chuťově není špatný, konzistencí podobný jako nápoje z celé trávy ječmene a pšenice.

 

 

 

 

      Zelený ječmen Barley Grass Powder, 100% prášek z trávy ječmene,  je vhodný pro ty, kteří preferují více vlákniny.

Balení 453g koupíte za necelých 10,-USD.

Moje subjektivní recenze: Úplně stejná barva, vůně, chuť a konzistence, jako ječmen z Nového Zélandu od firmy Denexon Acca, o kterém píši v úvodní záložce (jen je za zhruba desetinu ceny). Nápoj není vůbec špatný, je takové sytější a hutnější konzistence a za tu cenu stojí za zkoušku, vždyť za dvě stovky toho máte bezmála půl kilča. Osobně si jej rád opět dám.

 

 

 

 

Zelená pšenice Wheat Grass Powder, 100% prášek z trávy pšenice,  opět vhodné pro ty, kteří preferují více vlákniny. Balení 453g koupíte za necelých 13,-USD. 

Zde se jedná o úplně stejný prášek jako výše uvedený ječmen, jen je to samozřejmě prášek ze zelené pšenice.

Moje subjektivní recenze: Podobné jako výše uvedený zelený ječmen, nápoj sytější zelené barvy, takové hutnější chuti, vůbec není špatný. Rád si jej dám. 

 

 

 

 

 

Alfalfa Powder, zelený 100% prášek vojtěšky, 454g již od necelých 9,-USD.

Alfalfa u nás známá pod názvem vojtěška, je svěží, zelený nápoj, který má pro organismus blahodárné účinky, podobné jako mladý ječmen či pšenice. Obsahuje antioxidanty, vitamíny, minerály, aminokyseliny, aktivní enzymy, bioflavonoidy, chlorofyl a jiné fytonutrienty, které jsou potřebné pro optimální buněčný metabolismus, regeneraci a ochranu organismu.

Arabové pojmenovali tuto rostlinu AL-FAL-FA,  otec všech potravin.

Vojtěška pomáhá při všech onemocněních, které jsou způsobeny překyselením organismu, alkalizuje a detoxikuje organismus, zmírňuje záněty, zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém. A cena v Česku? Opět někde úplně jinde...

 

Alfalfa Leaf Tablets, 550mg, 1000 tablets

Pro ty, kteří to zelené pití nemají moc rádi je vhodná tabletková forma. Cena za 1000 tablet nemá konkurenci.

Účinky stejné jako prášková forma, podporuje činnost žaludku, zlepšuje zažívání, pomáhá předcházet vředové chorobě žaludku a dvanácterníku, pomáhá vylučovat přebytečnou vodu z těla, působí proti únavě a vyčerpání, zvyšuje fyzickou sílu a zdatnost, působí proti ztuhlosti a bolestivosti kloubů,pomáhá eliminovat otoky, pomáhá při potížích způsobených dnou, potlačuje akutní i chronické záněty prostaty a močového měchýře, je to vynikající detoxikační prostředek pro organismus, zpomaluje proces stárnutí