DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.11.2018 14:20:38 

MoonCat

KOLOIDNÍ   STŘÍBRO

Vzhledem k tomu, že mám velmi dobré zkušenosti s používáním koloidního stříbra při léčbě různých nemocí, dozvíte se zde alespoň pár základních informací.

CHARAKTERISTIKA: Koloidní stříbro (KS) je univerzální prostředek, téměř bez vedlejších účinků (maximálně alergie), k léčení četných onemocnění. V mnohých pojednáních bylo prokázáno, že je účinné  proti bakteriím (např. stafylokokům a streptokokům), virům a plísním. Jedná se o jakési velmi účinné přírodní antibiotikum.  Velmi důležitá je skutečnost, že koloidní stříbro je účinné rovněž proti původcům nemocí, kteří se proti antibiotikům staly rezistentní, aniž by vznikala rezistence na koloidní stříbro samotné, což je velmi důležité, neboť léčbu můžeme kdykoliv přerušit či upravovat bez obav, že by si různé bacily na koloidní stříbro zvykly. Má též posilující účinky na imunitu.

Koloidní částečky jsou nejmenšími částmi na které jde pevná látka rozdělit aniž by došlo ke ztrátě individuálních vlastností látky. Další stupeň zmenšení je již samotný atom. Koloidní stříbro není chemickou sloučeninou ani roztokem, jde o čisté metalické stříbro suspenzované v absolutně čisté vodě. Obsahuje částečky stříbra optimální velikosti od 0,126 do 5 nm, tedy menší než bakterie a viry, což umožňuje jejich pronikání do nitra patogenů a podporovat tak léčebný proces. Uvnitř organizmu se díky své koloidní formě neslučuje s jinými látkami a neusazuje se zde, po požití je do 4-6 dnů vyloučeno přirozenou cestou.

Koncentrace: koncentrace koloidního stříbra se udává v jednotkách ppm ( "parts per milion" částic na milion).  Existují různá doporučení na koncentrace ppm, jako nejúčinnější se však jeví koncentrace 15-25ppm. 

Mé zkušenosti: Osobně mám s koloidním stříbrem jen ty nejlepší zkušenosti a to jak u nás dvounožců, tak i u našich čtyřnohých miláčků. Pomocí koloidního stříbra se mi u kočičáků podařilo úspěšně vyléčit bez použití antibiotik a komplikací například různé virózy, prskání, nudle z nosu a dokonce i hnisavý výtok z očí. Dlouhé roky jsme marně bojovali se zánětem dásní a nyní je pryč, KS dokonale eliminuje zápach z kočičí papuly. 

Koloidní stříbro si nekupuji, poněvadž při jeho cenách bych přišel na buben, ale vyrábím si jej pomocí generátoru koloidního stříbra a vody Aqua Purificata. Pořízení generátoru sice vyžaduje investici v řádu pár tisíc, následně již však kupujete jen vodu a hlavně, ušetříte za doktory (veterináře). KS si vyrábím o koncentraci 20ppm.

Základní dávkování: KS dávkujeme v základu 2ml/kg, koncentrace 25ppm, v případě vzplanutí nemoci převážně 3x denně. Toto dávkování je dá se říci univerzální, lze jej použít vždy. Takže například na pětikilovou kočku dáváme 3x denně po 10ml. Toto je dávkování dle literatury (Josef Pienes/Uwe Reinelt), mě osobně se však osvědčilo na pětikilovou kočku množství cca 1,5ml/kg o síle 20ppm, ze kterého budu nadále vycházet, ovšem i množství 2ml/kg se nemusíte bát. KS podávám pomocí umělohmotné stříkačky přímo do papuly, nejúčinnější je podávání alespoň 30 minut před jídlem (když to nejde, nic se neděje). 

Pár tipů co a jak pomocí KS léčit:

Onemocnění dýchacích cest: týden 3x denně 1,5ml/kg, 20ppm, následně 1x denně do úplného odeznění příznaků.

Zánět spojivek, hnisavý výtok z očí: cca 5x denně kapat do obou očí po 2 kapkách, k tomu 1,5ml/kg 20ppm 2x denně.

Zánět močového měchýře, močových cest: týden 3x denně 2ml/kg, 20ppm, následně 2x denně 1,5ml/kg do úplného odeznění příznaků. Doporučuji kombinovat s přípravkem Cordyceps nebo kapkami lichořeřišnice - viz. záložka "příroda léčí".

Průjem (při bakteriální a podobné infekci): 3dny 3x denně 1,5ml/kg, 20ppm, následně 1x denně do odeznění příznaků. Doporučuji přidávat do krmení yuccu - viz. záložka "příroda léčí".

Kožní plíseň (převážně microsporum canis): 3x denně postřik nebo potírání KS o síle 20-25ppm, vnitřně 3dny 3x 1,5ml/kg, následně do vymizení příznaků 2x denně 1ml/kg.

Zápach z papuly: 2x denně 1ml nakapat do papulky, 20pp, doporučuji přidávat do krmení řasu Ascophyllum Nodosum (kelp).

Zánět dásní: týden 3x denně 1,5ml/kg a následně 2x denně kapat do papuly 1ml, 20ppm + kelp.

Zvýšení imunity, nespecifické imunitní problémy: 2-3 týdny 1x denně 1,5ml/kg, 20ppm.

Škrábance, rány, hnisání, boláky: cca 3x denně omýt. Možno použít i velmi účinnou Dračí krev - Sangre de Drago, viz. záložka "příroda léčí".Při rozsáhlejším zranění dáváme dále vnitřně do vyléčení 2x denně 1,5ml/kg, 20ppm.

Chlamydiová infekce: vedle ordinované antibiotické léčby (minimálně 3 týdny), podáváme 2x denně 2ml/kg, 20ppm. Dále doporučuji podávat dětský sirup ACC, 3x denně cca 2-3 ml/5kg a denně 1/2 tablety ImunActivu (ten můžete použít souběžně prakticky u všech onemocnění), viz. záložka "příroda léčí".

 

Další možnosti aplikace (zatím nemám ověřen účinek)

Borelióza: spolu s klasickou antibiotickou léčbou podáváme po dobu 4 týdnů 2x denně 2ml/kg, 25ppm, dále pokračujeme s podáváním 2x denně 1ml/kg až do úplného vymizení příznaků.*

FIV (kočičí AIDS): vzhledem ke zničení imunity působí KS převážně na léčbu provázejících symptomů a posílení imunity podáváním 3x týdně 2ml/kg, 25ppm.*

FeLV (kočičí leukémie): postupujeme totožně jako u FIV.*

Rhinotracheitida (kočičí rýma): 3x denně 2ml/kg, 25ppm až do úplného vymizení příznaků. V případě nebezpečí nákazy preventivně 1x denně 2ml/kg, 25ppm. Dbát na dostatečný přísun tekutin!*  Vzhledem k povaze onemocnění bych osobně doporučil podávat neprodleně červenou řasu Red Marine Algae - viz. záložka "příroda léčí".

Zánět uší: 3x denně nakapat cca 5 kapek do zvukovodu, dále podávat 1x denně 2ml/kg, 25ppm, až do úplného odeznění příznaků.* 

 

 

Uvedená dávkování lze dle potřeby upravit, ne nadarmo my kočkaři říkáme, že co kočka, to originál a u KS platí obzvláště, že různým jedincům může vyhovovat různá dávka. Pokud dávka nezabírá, tak ji zvýšíme, když je vše OK, můžeme dávku snížit.

U vážnějších onemocnění je SAMOZŘEJMOSTÍ návštěva veterináře! 

Pokud budete KS kupovat v lékárně, nezalekněte se, že není určeno k vnitřnímu užití. Toto je čistě z důvodů legislativy ČR!!! 

Je spousta názorů, že koloidní stříbro nefunguje, že účinek nebyl vědecky prokázán, nebo že je dokonce velmi škodlivé, atd., atd. K tomu mohu říci jediné, kdo nevěří, ať to zkusí, pokazit nemůže nic. Ještě bych pochopil, že u sebe bych si mohl účinek vsugerovat, ale u zvířat? Právě na nich poznáte, že něco na tom je...

Hlavně je třeba mít na paměti, že KOLOIDNÍ STŘÍBRO je léčebný prostředek a jako takový by též měl být užíván s mírou a pouze tehdy, když je to třeba. Určitě není vhodné podávání zcela zdravé kočce.   A proč? Protože k tomu přece není důvod. 

 

* Josef Pies/Uwe Reinelt: Koloidní stříbro