DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 28.03.2024 10:42:24 

MoonCat

naše sphynx
Naše sphynx
 
 
 
MagicDream Felis, nar. 21.4.2007, SPH n 03, Pedigree EFC
Name of Sire (otec): Invar Strike, SPH n 32 03
Name of Queen (matka): Moon Pet Ashvaraya, SPH f 03
 
Vyšetření: 2008 negativní FIP, FIV, FELv + vyšetření ledvin, 2009, 2012 negativní HCM.
 
Felisek je členem naší rodinky od září 2007 a pro svůj vzhled, styl pohybu a divokost mu od počátku říkáme   "Raptor".  Felisek pochází z chovatelské stanice Magic Dream, kam jsme si pro něj jeli k paní Tamaře Savyshevy. Sotva nás uličník spatřil, skočil dceři do náruče a začal blahem vrnět. Stačilo pár minutek a rozhodnutí, že zpět do Českých Budějovic nás již pojede o jednoho více, bylo definitivní. Jaké je sphynx úžasné stvoření je snad zbytečné rozepisovat a za vše hovoří fakt, že k našemu Feliskovi jsme se rozhodli po půl roce pořídit dalšího nahatého sphynxího kámoše.  Felisek je kastrován, což bylo podmíněno podmínkami kupní smlouvy.
 
 
 
Charlie Di Dato, nar. 7.11.2007, SPH d 21, Pedigree FIFe
Name of Sire (otec): GIC Hair´N´Skin YODA, SPH a 09 21
Name of Queen (matka): GIC Demoiselle Anawa, SPH d 23
 
Vyšetření: 2008 negativní FIP, FIV, FELv + vyšetření ledvin, 2009 negativní HCM.
 

Charlieho jsme si pořídili zhruba půl roku po Feliskovi, poněvadž ten kdo jednou pozná sphynxí povahu, brzy zjistí, že jeden je málo.  Charlie je ještě větší "raptor" než Felda. Charliemu jsme začli říkat "Rarášek" a "Bazilišek", ovšem z našich známých mu nikdo neřekne jinak nežli "Růžový panter" a tato přezdívka mu již zůstala, neboť kdo viděl úvod onoho filmu, tak Charlieho pohyb je přesně takový, jako pohyb onoho kresleného růžového pantera.  Charlie má krásnou, osvalenou a přitom ladnou sphynxí postavu a jeho kůže je bez jediného chloupku, nádherně vrásčitá a je to opravdu pěkný kluk.

 

 

Naranja Dargento, nar. 6.6.2009, SPH b 09 21, Pedigree BOEC

Name of Sire (otec): Ivory Di Dato, SPH b 33
Name of Queen (matka): Alis Aaron Love, SPH f 09 21

Vyšetření: 2009 negativní FIV, FELv

 Naranja je naše nejmladší sphynx, přivezli jsme si ji z CHS Dargento v prosinci 2009. První den byla taková plachá, zřejmě dojmem nového prostředí a chování Charlieho, kterého se přítomnost "cizáka" nesmírně dotkla. Syčel nejen na Narinku, ale i na Feldíka a vlastně na všechny doma. Nutno ale podotknout, že mu to vydrželo jen jeden den a od druhého dne jsou už všichni kámoši. Narinka má takřka gumovou kůži bez chloupku a podle toho jak baští, kdy je u misky první a málem překoná i žrouta Feldíka, doufáme že nám z ní vyroste nádherná sphynxice. Je neskutečně mazlivá a když začne, neví kdy přestat, což je například ve dvě hodiny v noci opravdu zážitek. Ač jsme s Narinkou počítali do chovu, vzhledem k tomu že se začala velice brzy mrouskat v době, kdy nakrytí ještě nebylo vhodné, vážně onemocněla zánětem dělohy, takže i přes veškerou snahu a léčbu jsme nakonec museli přistoupit ke kastraci, abychom o ni nepřišli úplně.

 

Hlasujte pro vašeho favorita
MagicDream Felis
 
 
 
65/34%
Charlie Di Dato
 
 
 
26/13%
Naranja Dargento
 
 
 
33/17%
Všichni se mi líbí stejně
 
 
 
70/36%
Celkem hlasovalo: 194