DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 28.03.2024 10:42:24 

MoonCat

naše ZOO
V září roku 2000 se tedy členem naší rodiny stala Afaya Nudi z Šumavského naháče

krásná nahatá psí slečna, s chlupatým ocáskem a chocholkou na hlavě. Sotva jsme ji spatřili u paní chovatelky Jany Papšové, která měla v náručí dvě nádherné, baculaté, nahaté kuličky, bylo rozhodnuto. Nejen já, ale celá naše rodinka od té doby propadla a propadá kouzlu nahatek čím dál tím víc.  Kdo je jednou poznal, brzy zjistí, že jsou psi a pak jsou naháči, neboť kdo poznal jakou mají číňani povahu a jací jsou, tak ví o čem mluvím. Ten kdo naháče nemá, stejně nepochopí.....  Jedním slovem je to úžasné mazlivé stvoření, které bez svého člověčího přítele nedá ani ránu. Vloni, když jsme doma začli uvažovat ještě o jednom psím naháčkovi, jsem se jen tak pro zajímavost informoval, jak je to se sphynxíkama v současnosti a namísto číňana přibyl v září do naší domácnosti sphynxí kocourek Felis.

Naše milovaná Afayka nás opustila 30.3.2011 večer. Její srdíčko tlouklo pro nás všechny, ale pro ni samotnou  už nemělo sílu. Byla naše sluníčko, milovali jsme ji a ona milovala nás. 

Afayko, nikdy na tebe nezapomeneme.

 

 

 

Felis Magic Dream     je členem naší rodinky od září 2007 a pro svůj vzhled, styl pohybu a divokost si od počátku získal přezdívku "Raptor".   Naše číňanka si Feliska hned zamilovala, začla jej olizovat, takže žádný problém s kamaráděním se nekonal. Povahou jsou sphynxové velice blízcí svým nahatým psím kolegům, jsou neskutečně mazliví a jejich závislost na člověku bych přirovnal k lepidlu či suchému zipu, poněvadž jsou soustavně přímo nalepení na jakémkoliv členu domácnosti. To co platí o nahatých psech, platí dvojnásob i u kočičích nahatek, prostě jsou kočky a pak jsou sphynxové...  Někdy mají také povahu ohnivé čáry, před kterou si člověk nikdy není jist životem. Například taková večeře v obýváku se pro mne stala již nemyslitelnou. Jednou jsem si v klidu večeřel, baštil párky a koukal přitom na telku, když vtom prolétlo okolo mne jedno malé nahaté stvoření (Felis), odrazilo se od talíře, talíř letěl na jednu stranu, párky na druhou a kečup na mě. Než jsem se rozkoukal co se děje a co to bylo za ránu, Felda už seděl v klidu na odpočívadle jako by se nechumelilo. Takže to co nedokázala manželka za dvacet let, tedy přesvědčit mě abych jedl u stolu v kuchyni, dokázal během chvíle tenhle malej nahatej raptor, neboť pár dní poté se u nás odehrála naprosto stejná situace, pouze s kelímkem jogurtu, který přistál na hlavě našeho udiveného číňana, který na mě láskyplně koukal až dojím, aby si mohl kelímek vylízat. Jaké je sphynx úžasné stvoření je snad zbytečné rozepisovat a za vše hovoří fakt, že k našemu Feliskovi jsme se rozhodli po půl roce pořídit dalšího nahatého sphynxího kámoše, což bylo mimo jiné i z důvodu, že přece jen ten kocour je daleko živější, stále by si chtěl hrát a ta naše čínská holka, která již má sedm let, by přeci jen občas chtěla být v klidu.

     Felisek nás opustil a nechali jsme jej odejít za Duhový most 18.2.2018, kdy jeho nemoc již pro něj začínala být trápením. Ty náš uličníku, nikdy na tebe nezapomeneme

 

 

 

 

Charlie Di Dato 

   je u nás od března 2008 a musím říci, že je ještě větší "raptor" než Felda. Jako správné kotě, ani Charlie chvíli neposedí, furt musí někoho pokoušet, takže má li Felisek přezdívku "Raptor", Charliemu jsme začli říkat "Rarášek" a "Bazilišek", ovšem z našich známých mu nikdo neřekne jinak nežli "Růžový panter". Z počátku jsem měl obavy aby mi Charlieho domácí pán Felisek nezakousl, poněvadž ty počáteční boje vypadaly opravdu hrůzostrašně. Felda držel prcka každou chvíli pod krkem, ten ječel jak na lesy, no bitva jak hrom několik minut, ale když jsem je pak oba zkontroloval, tak neměli ani jeden sebemenší škábaneček, takže bych řekl, že ten jejich válečný stav byl více méně jen na oko. Se psem to bylo vyřízeno ještě rychleji, sotva po prckovi naše číňanka vyjela zřejmě ve snaze ukázat, kdo je doma pánem, dostala packou jednu do čumáku a malej syčel tak statečně, že raději vycouvala. Po dvou dnech již pak oba sphynxí kluci bez sebe nedají ani ránu, chvíli se jen tak rvou, pak se honí a hrají si, společně se opalují na odpočívadle a společně chrní v jednom klubku, prostě radost pohledět, dívat se na ně když si hrají, je lepší než televize.

 Naranja Dargento  je naše jediná sphynxí slečna kterou jsme si přivezli koncem roku 2009. První den byla taková plachá, zřejmě dojmem nového prostředí a chování Charlieho, kterého se přítomnost "cizáka" nesmírně dotkla. Ten růžový rošťák syčel nejen na Narinku, ale i na Feldíka a vlastně na všechny doma. Nutno ale podotknout, že mu to vydrželo jen jeden den a od druhého dne jsou už všichni kámoši. Narinka má takřka gumovou kůži bez chloupku a podle toho jak baští, kdy je u misky první a málem překoná i žrouta Feldíka, doufáme že nám z ní vyroste nádherná sphynxice. Je neskutečně mazlivá a když začne, neví kdy přestat, což je například ve dvě hodiny v noci opravdu zážitek. Ten kdo si ale Narinku zamiloval na první pohled, byl překvapivě kastrovaný Feldík, který s ní již od druhého dne blbnul a řádil celé dopoledne. Ač jsme s Narinkou počítali do chovu, bohužel po opakovaném mrouskání se kterým začla opravdu velmi brzy, vážně onemocněla zánětem dělohy a abychom o ni nepřišli, musela se  po marném léčení podrobit operaci, při které již děloha zachránit nešla. Hlavní pro nás ovšem je, že je již holka v pořádku a zůstala s námi. Koťátka tedy nemáme a pokud se nerozhodneme pro novou kočenku, ani mít nebudeme.

 

Enricque Jemalle, nar. 2.2.2011je náš nahatý psí společník, kterého jsme si přivezli poté, co násopustila naše milovaná Afayka. Ricoušek hned po příjezdu domů se ihned za dveřmi začal chovat naprosto přirozeně a kočeny jen zíraly z odpočívadla, kdože to tam běhá po jejich rajónu. Když pak Ricoušek usnul na sedačce, přiblížil se Feldík, opatrně jej oblíznul a bylo hotovo, Ricoušek byl tímto přijat do naší nahaté smečky. Druhý den, jak je vidno z fotografií, již pak společně chrupkal s Narinkou. Mohu říci, že z jeho chování jsem byl pořádně v šoku, poněvadž tak perfektně vymazlené a asociované štěně se hned tak nevidí. Ani náznak stesku či stresu, od prvního okamžiku suverénní nový člen rodiny, mazel a rarach v jednom vydání.
 
 
 
 
 
Mr. Big, sphynxí kluk, přišel v červnu 2011, neposedný čertík a pokušitel všech. Jako správný sphynx byl hned kamarád se všemi a seznamování proběhlo bez problémů. Jakmile byl Bigoušek doma, převzal automaticky po Feliskovi funkci hlavního pokušitele a raracha.
 
Bigoušek nás opustil náhle necelé tři týdny po Feliskovi, 7. března 2018.
Lásko, nezapomeneme.
 
 
 
 
                                             
  
 
 
 
Mohu-li trochu srovnávat, tak kočičí a psí naháči si jsou povahově velice blízcí, asi ta jejich nahatost v nich vyvolává potřebu více se přimknout ke svému dvounožci, poněvadž jak ta kočka, tak i ten pes jsou úžasně mazlivá a společenská stvoření s notnou dávkou dětskosti a člověčiny.